יום רביעי , אוגוסט 10 2022
קדיש יתום - kaddish

קדיש יתום

קדיש יתום | כל הנוסחים של כל העדות. מותאם ונוח לקריאה בניידים.

קדיש יתום:

יִתְגַּדַּל וְיִתְקַדַּשׁ שְׁמֵהּ רַבָּא [ועונים: אָמֵן]. בְּעָלְמָא דִי בְרָא כִרְעוּתֵהּ, וְיַמְלִיךְ מַלְכוּתֵהּ וְיַצְמַח פּוּרְקָנֵהּ וִיקָרֵב מְשִׁיחֵהּ [ועונים: אָמֵן]. בְּחַיֵיכוֹן וּבְיוֹמֵיכוֹן וּבְחַיֵי דְּכָל בֵּית יִשְׂרָאֵל, בַּעֲגַלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן: הקהל עונה בכוונה ובקול עם השליח ציבור אָמֵן:

יְהֵא שְׁמֵהּ רַבָּא מְבָרַךְ לְעָלַם וּלְעָלְמֵי עָלְמַיָאיִתְבָּרַךְ וְיִשְׁתַּבַּח וְיִתְפָּאַר וְיִתְרוֹמַם וְיִתְנַשֵּׂא וְיִתְהַדָּר וְיִתְעַלֶּה וְיִתְהַלָּל, שְׁמֵהּ דְּקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא [ועונים: אָמֵן] לְעֵילָא מִן כָּל בִּרְכָתָא וְשִׁירָתָא, תֻּשְׁבְּחָתָא וְנֶחָמָתָא, דַאֲמִירָן בְּעָלְמָא. וְאִמְרוּ אָמֵן: [ועונים: אָמֵן]

יְהֵא שְׁלָמָא רַבָּא מִן שְׁמַיָא וְחַיִּים טוֹבִים, עָלֵינוּ וְעַל כָּל יִשְׂרָאֵל וְאִמְרוּ אָמֵן: [ועונים: אָמֵן]. פוסעים 3 פסיעות אחורנית ואומרים: עוֹשֶׂה שָׁלוֹם בִּמְרוֹמָיו הוּא יַעֲשֶׂה שָׁלוֹם עָלֵינוּ וְעַל כָּל יִשְׂרָאֵל, וְאִמְרוּ אָמֵן: [ועונים: אָמֵן].

קישורים לקדיש יתום בכל הנוסחים לכל העדות:

קדיש יתום
קדיש יתום | אתר ושירותי קדיש למשפחות אבלים

קדיש הוא שבח נפלא לקדוש ברוך הוא. הקדיש מובא בחלק בלתי נפרד מתפילות ישראל בכל תפילה ותפילה שחרית מנחה וערבית. את הקדישים אומרים גם לאחר לימודים מסויימים כגון משניות, גמרא וכ'ו ואף לאחר אמירת תהילים.

הקדיש שלאחר לימוד הוא תמיד קדיש על ישראל וקדיש לאחר אמירת תהילים הוא קדיש יהא שלמא שנקרא גם קדיש שלם / קדיש יתום. מקורו הוא בשפה ארמית.

קדיש יתום

הוא הקדיש המפורסם ביותר שכולם מכירים שכאשר נפטר לאדם קרוב מקירבה ראשונה אזיי הוא מחוייב לומר עליו בשנת האבל הראשונה קדיש יתום [בד"כ הבנים אומרים על האב או האם] כמובן שגם בלי קירבה ראשונה יש עניין לומר את הקדיש על אדם שאין מי שיאמר עליו.

היתום אומר את כל הקדישים האפשריים שבתפילות כולל לאחר התפילה.
ויש נוהגים שבשנה הראשונה עולים הם בעצמם להתפלל לפני התיבה ולהיות שליחי ציבור כל שנת האבל.
ואף יש אומרים שלהיות שליח ציבור זה מועיל יותר לנשמת הנפטר יותר מתפילת הקדיש.

שרותי אמירת קדיש

נפטר לכם קרוב או  חבר טוב? ואין מי שיאמר עליו קדיש?

ישנה אפשרות לשלם לאדם מסויים שיאמר בשבילכם את הקדיש.

חז"ל אומרים ששלוחו של אדם כמותו והיה ואין באפשרותכם לאמור קדיש תוכלו תמיד לשכור שרותיו של אדם שיעשה זאת עבורכם ודבר זה יחשב לכם כאילו אתם בעצמכם אמרתם את תפילת הקדיש.

ישנן עשרות סיפורים אשר בזכות תפילת הקדיש יצא אדם מכף חובה לכף זכות או במילים יותר פשוטות מגהינום לגן עדן והכל בזכות ששילמו לאדם מסויים שיאמר קדיש עבור הנפטר.

אם אתה צריך שרותי קדיש, לימוד משניות ואמירת תהילים עבור יקירך תוכל תמיד למצוא זאת אצלינו במוסדות ברסלב מאיר.

אנשים יראי שמיים אשר יאמרו את הקדיש עבור יקירך והכל במחיר שווה לכל כיס.

עמותת החסד של "ברסלב מאיר" למען אהבת ישראל וזיכוי הרבים תעשה זאת בשבילך.

ויהי רצון שלא נדע צער יותר וכל היגון יתהפך לשמחה בברכת בשורות טובות ישועות ונחמות.

להזמנת שרותי קדיש לחץ כאן

אמירת קדיש בחינם

בדוק גם

מהי החשיבות של אמירת קדיש על אדם שנפטר?

מהי החשיבות של אמירת קדיש על אדם שנפטר? ישנם קדישים שתיקנו חכמינו ז"ל לומר בין …